Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Na startu tygodnia podpisano list intencyjny na budowę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je nazwa Dekpol. Będzie zatem najwyższy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych jest spotkać na startu 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak powstaje z podpisanych tekstów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w jakim znajdzie się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie wybierać popularna forma architektoniczna z bogatą liczbą świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie podejście, zwiększy nie tylko estetykę budynku, a także dostęp do własnego światła, co da zredukować zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako generalny wykonawca inwestycji, będzie i dostępny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W ważnym rzucie zostaną stworzone prace ziemne oraz platforma pod postać galerii i hipermarketu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a jeszcze rondo w procesu bliski wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie oraz przygotowanie zewnętrznych terenów zielonych oraz elementów drobnej architektury. Zakończenie rzeczy jest nastąpić w II kwartale 2021 r.

– Z opinii na skomplikowane warunki gruntowe, w pierwszej kolejności prowadzone będą wzmocnienia i komunikacje gruntu. Wraz z inwestorem będziemy działać nad projektem wykonawczym, w jakim wykorzystamy nasze przeszłe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy mogli wziąć optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji oraz konstrukcje i zacząć z prawdziwą budową już na wiosnę. Będzie więc obecnie kolejny punkt handlowy w bliskim portfolio, a jestem pewny, że proces budowy przebiegnie łatwo i odpowiednio, a całość bycie się kolejnym zapewnieniem swoich zdolności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Wzroście Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane przy ulicy Krzywoustego w sąsiedztwie drogi ekspresowej S6.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o