MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

Prasówki

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa dobra w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy pracuje przy wypadkach na ulicach pomorskich drogach oraz w razie zachorowań zagrażających życiu.

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

 

Wielokrotnie przylatywał z dopłatą do Kołobrzegu i okolic. Od lat kierowane są nieskuteczne dbania o bazę całoroczną.

Jak się okazuje, nawet baza sezonowa może zniknąć z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie istnieje natomiast likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w niniejszym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma wrócić do Organizacji Mienia Wojskowego, a później przejść w dłoni Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie istnieć na pokrycie wydatków powiązanych z dzierżawą. Co godne podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim polecane istnieje zarówno poza czasem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się zostać w świecie bazę śmigłowca ratunkowego. Pomoc w obecnej historii zapowiedzieli posłowie z kraju.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments