Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Toż normalna reklamę także dla lokatorów kiedy i turystów wypoczywających w własnym mieście. Już wkrótce budynek kołobrzeskiego dworca ma stać gruntownie przebudowany.
Obiekt jest stać w wszyscy dopasowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znacznie powiększy się powierzchnia obsługi pasażerów.

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

 

Przewidziano m.in. utworzenie całego mieszkania na przechowalnię bagażu, odtworzenie zwieńczenia wieży zegarowej. Być że również powstanie dodatkowa poczekalnia sezonowa. Spółka PKP SA ogłosiła właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy tak ważnego dla miasta budynku.

Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego wraz z wykorzystaniem najbliższego otoczenia. Na dole ma stać utworzona poczekalnia oraz hol, do których osiągać będą toalety. Rozważona ma stać również poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego. Ponadto przewidziano całe umieszczenie na przechowalnię bagażu dostępne oraz z zewnątrz budynku. Na piętrze i poddaszu mają stać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków ma stać przywrócona dawna forma kopuły nad wieżą zegarową.

Jeśli idzie o zagospodarowanie działki, mają stać usunięte bariery architektoniczne. Powstać są min. dwa miejsca parkingowe dla osób głuchych i min. dwa miejsca do ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto przewidziano parking rowerowy. Dworzec wraz z otoczeniem są stać w wszyscy dopasowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 7 stycznia 2020 r. Jedynym kryterium doboru jest cena. Dokumentacja wraz ze wszelkimi pozwoleniami ma być sprawna w porządku 36 tygodni od zawarcia umowy. Wartość zlecenia określana istnieje na 1,27 mlm zł netto.

Budynek dworca w Kołobrzegu został podany do użytku w 1910 r. Obiekt znajduje się w gminnej ewidencji zabytków. W 2010 r. został przeprowadzony remont wnętrza dworca, jednakże stan techniczny całego budynku PKP SA określa jako mały i chcący modernizacji. Hol główny pełni rolę poczekalni. Wydobywają się w nim jeszcze kasy i cele handlowe. Cel nie spełnia wymogów TSI-PRM, co świadczy, iż nie istnieje w wszyscy dopasowany do potrzeb osób o małych możliwościach ruszania się.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o