Co to jest adblue na stacjach?

Adblue Czarne

Prasówki

Co wtedy jest adblue na stacjach? AdBlue istnieje toż doskonałej jakości roztwór mocznika o stężeniu 32,5 % używany z zespołem SCR (układ selektywnej redukcji katalitycznej). Uważa wtedy na celu redukcję tlenków azotu w spalinach samochodowych. Robiony jest przez wyspecjalizowane zakłady chemiczne m.in. Yarę lub grupę Azoty.

Adblue Reda

Z pośród wszystkich płynów odpowiednich do transportu jest nietoksyczny, estetyczny i bezpieczny w użyciu. Tankuje się go do specjalnego pojemnika zamykanego charakterystycznym niebieskim korkiem. W ciągu kilku najbliższych lat wszystkie samochody z silnikiem diesel będą zaopatrzone w niniejszy związek.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

Gdzie również w który pomoc można uzupełnić AdBlue?

Najwygodniejszą opcją uzupełnienia AdBlue jest udanie się na stację benzynową i wzięcie z dystrybutora. Z miesiąca na miesiąc występuje ich jeszcze bardzo. W wybranych krajach np. w Holandii można również skorzystać z automatów uważających się przy autostradach. Nie każde samochody można zatankować prosto z dystrybutora. Niektóre pojazdy są za małą średnicę wlewu. Wtedy jest nam tylko wlanie płynu prosto z butelki. Trzeba mieć, gdyby nie rozlać. Płyn tenże zajmuje dobre właściwości korozyjne. Adblue Reda

Gdzie ustala się wlew do AdBlue?

Czym nowszy projekt auta, tym dostępniejszy jest wstęp do wlewu AdBlue. Spotyka się przeważnie pod klapą wlewu paliwa. W starszych pojazdach system tenże nie był łączony na czasie projektowania, przez co niebieski korek może uważać się w różnych miejscach (pod maską, we wnęce koła zapasowego, w kieszeni bagażnika). Widać wtedy w znaczny sposób utrudnić dolanie płynu. W takiej formy warto korzystać pod ręką specjalny lejek lub wężyk, do pozwalania w wielu sklepach internetowych.

Adblue Reda

Uzupełnianie AdBlue krok po kroku

Procedura uzupełniania AdBlue jest bardzo prosta. Okręcamy korek, uzupełniamy płyn, zakręcamy korek i zawieramy zapłon. Po paru sekundach artykuł o brakującym płynie powinien zniknąć. Więc można bezpiecznie uruchomić silnik. Zbiornik przeciętnego samochodu pomieści około 10-15 litrów AdBlue, co wystarczy na przejechanie kliku tysięcy kilometrów (zużycie wynosi około 0,2-0,4 l/100 km). Powinien dbać o tym, że przy zbyt niewielkiej ilości płynu w zbiorniku, silnik nie zostanie otwarty.

Ile kosztuje AdBlue?

Najtańszą alternatywą jest kup płynu w częściach hurtowych (przy 1000 l, opłata za litr powinna wynieść mniej niż 1,3 zł). Cena w niższych liczbach waha się od 1,8 do 2 zł za litr. Można trafić również na skutki z tzw. „wyższej półki” za 4-6 zł. Każdy AdBlue ma zupełnie taki sam skład wówczas nie warto przepłacać.
Adblue Reda

Dlaczego warto korzystać AdBlue?

Dzięki AdBlue można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Silniki spełniające wymogi normy EURO 4 są niższe zużycie paliwa o około 3-4%, a silniki zgodne z racją EURO 5, nawet o 5%. Mniej pieniędzy wydanych zostanie u mechanika. Stosowanie AdBlue w znaczny sposób wydłuża czas między serwisowania pojazdów. Samochód przez dłuższy czas trwa pełną sprawność, co zabiera się również na wyższą wartość podczas odsprzedaży. Osoby mające z AdBlue przychodzą na ochronę środowiska naturalnego, dzięki mniejszej emisji szkodliwych substancji. W nagrodę za dobrą postawę otrzymują niższe ceny drogowe w terenach Unii Europejskiej.
Adblue Reda

Artykuł został dokonany we harmonii Co to jest adblue na stacjach?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments